Honlap - Szatmár Leader Közhasznú Egyesület Honlapja

Tartalomhoz ugrás

Főmenü:

Aktuális:
Utolsó frissítés: 2022. április 6 8:00


Tisztelt Ügyfeleink!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy
a Szatmár Leader Közhasznú Egyesület, VP6-19.2.1.-79-12-21 számú,
Helyi fejlesztések támogatása elnevezésű pályázati felhívása felfüggesztésre kerül!
A felfüggesztés kezdő napja: 2021.09.10

Illetve a Szatmár Leader Közhasznú Egyesület, VP6-19.2.1.-79-13-21 számú,
Helyi fejlesztések támogatása elnevezésű pályázati felhívása felfüggesztésre kerül!
A felfüggesztés kezdő napja: 2021.09.10
 
Új LEADER helyi felhívások
 

Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy a Szatmár Leader Közhasznú Egyesület Helyi Akciócsoport az Agrárminisztérium, mint Irányító Hatóság jóváhagyásával 2021.07.12. napon kettő új LEADER helyi pályázati felhívást jelentetett meg, melyekkel a helyi szolgáltatások fejlesztését, újak kialakítását, a mikrovállalkozások piaci pozíciójának javítását, a társadalmi és gazdasági fellendülés elősegítését kívánja elősegíteni.

A VP6-19.2.1.-79-12-21 számú helyi felhívás célja a mikrovállalkozások fejlődésének, gazdaságban betöltött szerepének, piaci pozíciójának erősítése, a területi különbségek csökkentése, a térségi felzárkóztatás és a helyi gazdaság megerősítése, továbbá a munkahelyek megtartása és újak létrehozása.
 
 
A VP6-19.2.1.-79-13-21 számú helyi felhívás célja a vidéken élők számára a vidéki települések élhetőbbé, vonzóvá tétele, az elérhető helyi szolgáltatások körének bővítése, színvonalának és hozzáférhetőségének javítása, a települési önkormányzatok és civil szervezetek segítése, a helyi együttműködések ösztönzése, valamint az azokban rejlő belső erőforrások kihasználása kiemelt cél, amelyek egyaránt elősegítik a gazdasági és közösségi területen a társadalmi aktivitás erősítését és fenntartását.
 
 
A LEADER helyi pályázati felhívások a Magyar Államkincstár honlapján érhetőek el, az alábbi linken. A keresőbe a Helyi Akciócsoport nevét kell beírni.



 
 
 
Megjelent a tanya- és falugondnoki buszpályázat!


A Magyar Falu Program keretén belül megjelent a tanya- és falugondnoki buszok beszerzésére kiírt pályázat - jelentette be a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos.  Bővebb információ és előminősítésre jelentkezés alább!

Gyopáros Alpár közölte, hogy a pályázati felület július 16-án nyílik meg, a kérelmeket augusztus 15-ig lehet beadni. A támogatás értékhatára 15 millió forint. A pályázatok elbírálása után, a támogatói okiratok kibocsátását követő öt nap alatt folyósítják a megítélt összeget.

A pályázat akadálymentesített buszok beszerzését támogatja, hiszen a kistelepülési szolgálatok elsősorban iskolások, idősek, betegek és kisgyermekesek szállítását segítik. Gyopáros Alpár ehhez kapcsolódva köszönetet mondott a tanya- és falugondnokoknak, amiért az egészségügyi, rendvédelmi és katasztrófavédelmi dolgozók mellett meghatározó szerepet játszottak a koronavírus-járvány elleni védekezésben.

A kormánybiztos az idei kiíráson is több száz sikeres kérelemre számít. A tavalyi buszbeszerzési pályázat 339 települést segített új járműhöz, ebből 148 helyen a támogatásnak köszönhetően jött létre a szolgálat - közölte.

Hozzátette, hogy az önkormányzatok lehetőségeit a kormány ettől függetlenül is bővítette, hiszen idén a korábbi 600 helyett már a legfeljebb 800 lakosú, hamarosan pedig a legfeljebb ezerfős települések is foglalkoztathatnak falugondnokokat. A szolgálat normatív támogatása évek óta folyamatosan nő, a korábbi alig 2,5 millió forintról 2021-re 4,5 millió forintra emelkedik.

A Magyar falu program keretében további tíz kiírás jelent meg az elmúlt hónapokban. Gyopáros Alpár kitért arra, hogy az egy éve elindított falusi csokra 11 hónap alatt több mint 10 ezer család több mint 54 milliárd forint támogatási igényt nyújtott be, és a programhoz kapcsolódóan 2019-től az év végéig csaknem ezer kilométernyi mellékút újulhat meg országszerte.
 
A pályázati felhívás itt érhető el.
 
Forrás: kormany.hu
Új felhívások a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében

Értesítjük a civil szervezeteket, hogy megjelentek a Miniszterelnökség által biztosított forrásból a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében 2020. évben meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogram pályázati kiírásai.

A Kormány elkötelezett a kistelepüléseken élők számának megtartása, növelése, életminőségének javítása, valamint ezzel összefüggésben ezen települések fejlesztése iránt, amelyre tekintettel a Modern Települések Fejlesztéséért felelős kormánybiztos vezetésével kidolgozásra került a Magyar Falu Program.

A Magyar Falu Program célja az 5000 fő lakosságszám alatti települések hátrányainak enyhítése, így többek között az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, közszolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása, illetve olyan fejlesztések megvalósítása, amelyek vonzóvá teszik az ott élők, illetve a letelepedni szándékozók számára ezen településeket. A Kormány kiemelt figyelmet fordít a megfelelő helyi ismeretekkel, kötődéssel rendelkező, kis településeken működő, értékteremtő civil szervezetek támogatására, és ehhez kapcsolódóan a 2020. évi Magyar Falu Program új programeleme a civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása.

A pályázatok lebonyolításával kapcsolatos feladatokat a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. látja el.



A pályázatokat a Nemzetpolitikai Informatikai Rendszeren keresztül (NIR-ben) lehet benyújtani.

A pályázatok benyújtására az alábbi időszakban van lehetőség:

2020. július 1. – 2020. augusztus 7. 12 óra 00 perc

Egy pályázó kizárólag egy pályázatot nyújthat be a jelen pályázati kiírás keretében. A pályázó kizárólag egy pályázati kategóriára igényelhet támogatást. Több pályázó nem nyújthat be együttesen pályázatot.

A pályázati kiírások a következő linkeken érhetők el:
www.kormany.hu
www.bgazrt.hu
A BGA Zrt. a kiírás vonatkozásában elektronikus és telefonos ügyfélszolgálatot tart fenn, mely elérhető a +36-1-896 0630 telefonszámon

hétfőn, szerdán és pénteken délelőtt 9-től 12 óráig,
kedden és csütörtökön 13-tól 16 óráig.
E-mail cím: fca@bgazrt.hu
Tájékoztatás a 25 milliárd forintos mezőgazdasági többlettámogatás részleteiről
Az Agrárminisztérium három szakaszban hirdeti meg a Gazdaságvédelmi Alap által a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak kezelésére biztosított 25 milliárd forintnyi, támogatási programot amelyek a mezőgazdasági termelőket, termelői szervezeteket és élelmiszeripari vállalkozásokat segítik.
A támogatási program első – június legvégétől két héten keresztül tartó - kérelembenyújtási szakaszában nyílik meg az élelmiszeripar számára egy 8 milliárd forintos, a baromfitartók számára egy 3 milliárd forintos, a sertéstartók részére egy 2,75 milliárd forintos, a dísznövényágazat részére 1,4 milliárd forintos, a halgazdálkodók számára pedig egy 500 millió forintos támogatási keretösszeg.
A baromfi- és sertéságazati támogatás alapja az állatjóléti támogatások során igazolt állategység, a dísznövény- és a halgazdálkodók esetében a vállalkozásokban dolgozó foglalkoztatottak száma.
A második szakaszban – július második felében – nyílik meg a juh- és húsmarha ágazat számára az 1-1 milliárd forintos, a tejhasznú szarvasmarha ágazat számára az 1,8 milliárd forintos, a méhészet számára az 1 milliárd forintos és a zöldségnövény termesztők esetében az 1,2 milliárd keretösszegű támogatási lehetőség.
E támogatások alapja a tej- és húshasznú szarvasmarhák, valamint a juhok tekintetében 2019. évi állatlétszámok, a méhészek esetében a méhcsaládok száma, a zöldségnövény termesztők esetében pedig a zöldségkultúrákkal művelt terület nagysága.
A harmadik szakaszban – augusztus első felében – nyílnak meg a nehéz helyzetbe került borászatok 1,8 milliárd forintos és a lótenyésztők 250 millió forintos keretösszegű támogatási konstrukciói. A támogatás alapja a borászatok esetében az árutermelő szőlőültetvény terület nagysága, míg a lótenyésztők esetében a vemhes kancák száma.
A támogatások igénybevételét lehetővé tevő konstrukciók rendeletei várhatóan a következő hetekben jelennek meg.
(AM Sajtóiroda)
 
25 milliárd forinttal segíti a kormány a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozásokat a koronavírus okozta gazdasági nehézségek leküzdésében
 
 
Nagy István kiemelte: a koronavírus-járvány alatt a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar stabil működésének fenntartását, és ezzel az élelmiszerellátás folyamatosságának biztosítását a kormány prioritásként kezeli. Hozzátette: az Agrárminisztérium a gazdaságvédelmi akcióterv részeként dolgozta ki a Nemzeti élelmiszergazdasági válságkezelő programot, amelynek keretében vissza nem térítendő támogatás formájában juttatnak 25 milliárd forintnyi többletforrást a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak.

A program egyes ágazatokban a már meglévő támogatási konstrukciók keretösszegének növelésén, más ágazatokban pedig új átmeneti támogatási programokon keresztül valósulhat meg - mondta az agrárminiszter. Az új támogatási konstrukciók kidolgozását a minisztérium megkezdte és mindent megtesz annak érdekében, hogy az Európai Bizottság gyorsított eljárású jóváhagyását követően azokat mielőbb meghirdethessék - tette hozzá. Az új intézkedések tartalmáról, a szükséges tudnivalókról az Agrárminisztérium és a Magyar Államkincstár is folyamatosan tájékoztatni fogja az ágazat szereplőit - közölte Nagy István. Emlékeztetett: a magyar élelmiszergazdaságot mintegy 174 ezer vidéki vállalkozás tartja életben, amelyek jó része 10 fő alatti vagy önfoglalkoztató.

A program célja az élelmiszertermelési kapacitások fenntartása, a járványügyi védekezés megerősítése, ezzel az élelmezésbiztonság és exportpotenciál megőrzése - mondta.  
 
Újabb két pályázati lehetőséggel bővül a Magyar Falu Program
 
 
Két új pályázat jelent meg a Magyar Falu Program keretében, óvodák játszóudvarai és nyilvános játszóterek újulhatnak meg a magyar kistelepüléseken, valamint a közterületek karbantartásához szükséges eszközöket is vásárolhatnak a magyar falvak – közölte Gyopáros Alpár modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos.

Az önkormányzat tulajdonában lévő játszóterek felújítását, építését, valamint az óvodai játszóudvar és kültéri játékok, eszközök vásárlását célozza az “Óvodai játszóudvar és közterületi játszótér fejlesztése” alprogram. Az egy-egy fejlesztésre maximálisan igényelhető támogatási összeg 5 millió forint, a pályázati keret 2 milliárd forint.

A “Közterület karbantartását célzó eszközbeszerzés” elnevezésű alprogram a belterületi közterületek megfelelő karbantartásához, közparkok, járdák, járda melletti zöldterületek, emlékhelyek fenntartásához, gondozásához járul hozzá új eszközök, munkagépek beszerzésén keresztül. A helyhatóságok által maximálisan igényelhető támogatási összeg 15 millió forint, az alprogramra pedig 3 milliárd forint áll rendelkezésre.
A most induló két alprogramra együttesen 5 milliárd forint forrást biztosít a kormány. A pályázati kiírások április 20-án jelentek meg a kormany.hu-n, a benyújtásra május 20. és június 19. között lesz lehetőség.
A kormánybiztos emlékeztetett, hogy a kormány célja a falvak népességmegtartó erejének javítása, hogy ismét vonzóvá váljanak a fiatalok, a családok és a letelepedni vágyók körében. A kistelepülési életkörülményeket fejlesztő Magyar falu programban a pályázat benyújtására jogosultak az 5000 vagy ennél kevesebb lakosú települések önkormányzatai vagy önkormányzati társulásai.
Forrás: MTI, Miniszterelnökség
 
Kamarai javaslatra enyhültek a VP-s fejlesztések megvalósítási feltételei
 
 
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kezdeményezésére a kormány a vidékfejlesztési pályázatokat érintő intézkedéscsomagot dolgozott ki: ennek alapján a mezőgazdasági fejlesztések megvalósításának feltételei enyhültek.
 
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a projektek megvalósításának segítése érdekében komplex intézkedéscsomagot dolgozott ki, amellyel összhangban, illetve az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap felhasználására vonatkozó speciális előírásokra figyelemmel az Agrárminisztérium, mint a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága és a Magyar Államkincstár, mint a Kifizető Ügynökség az itt elérhető tájékoztatót adta ki április 3-án.
A Szatmár Leader Közhasznú Egyesület, VP6-19.2.1.-79-10-19 számú,

Mikrovállalkozások fejlesztése, helyi termékek gyártásának támogatása elnevezésű pályázati felhívása felfüggesztésre kerül!

A felfüggesztés kezdő napja: 2020.02.01
 
Megjelent a Magyar Turisztikai Ügynökség Covid-kézikönyve

A Magyar Turisztikai Ügynökség a kézikönyv összeállításával a turizmusban érdekelt, jelentős vendégforgalmú szálláshelyek, vendéglátóipari egységek, attrakciók és szolgáltatók munkáját szeretné segíteni az újranyitáshoz kapcsolódóan, alapul véve az üzemeltetés során fontosnak tartott szempontokat.

A kézikönyv az alábbi linken érhető el:
https://mtu.gov.hu/cikkek/megjelent-a-magyar-turisztikai-ugynokseg-covid-kezikonyve-1615?fbclid=IwAR3WD7jN0DdTfeFJfXCgpfu1-ucj7tmXNl9DkOzcSGVLv-xQZKy9y2haOH8  
Felhívjuk a támogatást igénylők figyelmét, hogy módosult a "Mikrovállalkozások fejlesztése, helyi termékek gyártásának támogatása" című (VP6-19.2.1.-79-10-19 kódszámú) helyi felhívás
A módosított helyi felhívás letölthető itt.
FIGYELEM, FONTOS INFORMÁCIÓ!!!

A Magyar Államkincstár, mint mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatásokért felelős szerv, a jogszabályi feltételeknek eleget téve, az elektronikus ügyintézésben részt vevő gazdálkodó szervezetek részére a kiküldendő iratokat a 451/2016. (XII. 19.) Korm. rendelet 89-91. §-a alapján létrehozott Cégkapus tárhelyre küldi a jövőben.

Önkormányzatok esetében a hivatali kapus tárhelyre kapják az az iratokat.
A természetes személyeknek, illetve meghatalmazottaknak továbbra is az Ügyfélkapus tárhelyre küldjük az iratokat.
2019. október 30-án  megjelent a vállalkozásfejlesztési pályázatunk.

A pályázat rövid összefoglalója:
A helyi felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg: 57 006 736 Ft.

Kötelezően megvalósítandó önállóan támogatható tevékenységek:
- Meglévő épület(ek) korszerűsítése, bővítése, infrastruktúra fejlesztése, kiépítése
- Új épület(ek) építése
- Új eszköz és/vagy gép beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások
kialakítása
Jelen felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be:
Egyéni cég (228)
Korlátolt felelősségű társaság (113)
Betéti társaság (117)
Egyéni vállalkozó (231)
Adószámmal rendelkező magánszemély (233)
Adószámmal nem rendelkező magánszemély (anm)
a) Azon magánszemély, aki együttesen megfelel az alábbi feltételeknek:
- a támogatási kérelem benyújtása előtt legalább 12 hónappal életvitelszerű lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik a Szatmár Leader HACS illetékességi területén (lásd a felhívás 3.6.1-es pontja),
- 18. életévét betöltött, cselekvőképes természetes személy,
- rendelkezik a 2007. évi XVII. törvény 28.§-a szerint ügyfél- azonosítóval,
- vállalja, hogy az első kifizetési kérelem benyújtásának időpontjáig egyéni vállalkozóvá vagy más vállalkozási formájúvá válik.
b) Azon mezőgazdasági termelőnek nem minősülő mikrovállalkozás, aki/amely együttesen megfelel az alábbi feltételeknek:
- a 2004. évi XXXIV. törvény alapján mikrovállalkozásnak minősülnek,
- székhelye/telephelye/fióktelephelye a helyi támogatási kérelem benyújtása előtt legalább 12 hónappal a Szatmár Leader HACS illetékességi
területei között felsorolt településen van
(lásd a felhívás 3.6.1-es pontja),
- rendelkeznek a 2007. évi XVII. törvény 28. §-a szerint ügyfél- azonosítóval.
Jelen felhívás keretében a helyi támogatási kérelem benyújtására 2020.01.01 naptól 2020.04.30 napig van lehetőség.
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 500 000 Ft, maximum 7 000 000 Ft.
A támogatás maximális mértéke: 70 %.
A helyi felhívást és mellékleteit itt töltheti le.
Közzétéve: 2019. január 16-án 13 órakor
A Szatmár Leader Közhasznú Egyesület 2019.01.16. napon támogatási kérelmet nyújtott be a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretén belül a „Társadalmi célú vállalkozások ösztönzése” című felhívásra.
2019. július 11-én a Gazdaságfejlesztési Programok Irányító Hatóságának vezetője a „BossConnect Munkaerő-közvetítés és Mentor Program Fehérgyarmat – Társadalmi vállalkozással a térség gazdasági fejlesztéséért” című, GINOP-5.1.7-17-2019-00179 jelű támogatási kérelmünket 59 195 709 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte.
A projekt bemutatása:
Egyesületünk kidolgozta a Helyi Fejlesztési Stratégiát a 2014-2020-as tervezési időszakra. Ez a cél egészült ki új prioritásos üzleti és társadalmi stratégiai célokkal az alábbiak szerint:
- Regionális szinten a pályakezdők elhelyezkedésének aktív támogatása;
- Regionális szinten a helyi vállalkozók fejlesztésének vezető szereplőjévé válunk;
- Fenntarthatóság megteremtése: Társadalmi vállalkozásunk jövedelemtermelő ága biztosítani tudja a társadalmi feladatok ellátásához szükséges pénzügyi fedezetet.
A hazai munkaerő-piacon 2018-ban egyszerre tapasztalható a munkaerő-hiány és a munkanélküliség. A KKV szektorban (a munkaerő-igény mellett) elsősorban üzleti tapasztalatokra, piacszerzési know-how-ra van szükség, amely stabilizálja a működésüket és biztos alapot teremt a növekedéshez. Társadalmi vállalkozásunk ennek a kettős piaci igények egyszerre felel meg azzal, hogy mentorálással összekapcsolt munkaerő-közvetítést és fejvadászatot valósít meg KKV-k számára. Az egységes tanácsadói szolgáltatás nyújtásához szükséges tanácsadói állományt a BossConnect 80 szakemberének a bevonásával, valamint új, kb. 15 főnyi helyi tanácsadó bevonásával biztosítjuk.
Az alkalmazni tervezett 7 főnyi célcsoport tag feladatai az alábbiak lesznek:
- Értékesítés-előkészítés: adatbányászat, email és telefonos megkeresések, személyes találkozók egyeztetése, (4 fő)
- Vásárokon, kiállításokon való részvétel operatív támogatása (2 fő).
- Ingyenes, társadalmi Mentoráltak toborzása (1 fő);
- Kiközvetíthető tanácsadók (mentorok) első megkeresése (1 fő);
- Mentor /mentee közösségi találkozók szervezése (1 fő).
A projekt végrehajtása során a szervezet jelenlegi munkatársai is bevonásra kerülnek projektmenedzserként vagy szakmai megvalósítóként.
 
 
A PROJEKT FORRÁSAI
Támogatói okirat száma: GINOP-5.1.7-17-2019-00179
Kedvezményezett: Szatmár Leader Közhasznú Egyesület
 
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYEI ÉS LEADER TÉRSÉGI SECAP DOKUMENTUMOK TÁRSADALMI VÉLEMÉNYEZTETÉSE

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat konzorciumvezetőként valósítja meg a TOP-3.2.1-15-SB1-2016-00062 azonosító számú, „Fenntartható energetikai – és klíma cselekvési programok kidolgozása Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében” című projektet szorosan együttműködve a LEADER Helyi Akciócsoportokkal. A projekt eredményeképpen elkészült a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és a megyei LEADER Helyi Akciócsoportok térségére vonatkozóan a Fenntartható Energetikai és Klíma Akciótervek (SECAP-ok) társadalmi egyeztetési munkaanyaga, amelyeket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei
Közgyűlés 75/2019. (IX. 26.) számú önkormányzati határozatával társadalmi véleményeztetésre bocsát.

Az akciótervekkel kapcsolatos észrevételeit, javaslatait a társadalmi vita végéig, 2019. október 18-ig fogalmazhatja meg írásban. Kérjük, hogy a kitöltött javaslattételi-véleményezési adatlapot szíveskedjen e-mailen megküldeni a szabo.tamas@szszbmo.hu emailcímre.

Felhívjuk figyelmét arra, hogy a véleményeztetés során kizárólag a társadalmi egyeztetésre bocsátott dokumentumokkal kapcsolatos észrevételek megfogalmazására van lehetőség. Az alábbi linkekre kattintva érheti el a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és Szatmár Leader Közhasznú Egyesület térségi SECAP dokumentum társadalmi egyeztetési változatát:

Véleményezési és javaslatételi adatlap letöltése ITT: link
Tájékoztatom, hogy a SECAP dokumentumok tartalmának részbeni vagy teljes felhasználása kizárólag a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat írásos hozzájárulásával
lehetséges. Köszönjük, hogy véleményével Ön is hozzájárul a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei
Fenntartható Energetikai és Klíma Akciótervek elkészítéséhez!

Fehérgyarmat , 2019. október 1.
 
Magyar Falu Program - új pályázatok: orvosi rendelő, szolgálati lakás és eszközök támogatása

Orvosi rendelőre, orvosi szolgálati lakásra és orvostechnikai eszközökre fordítható, 11 milliárd forint keretösszegű pályázati kiírással folytatódik a Magyar falu program - jelentette be Kásler Miklós miniszter budapesti sajtótájékoztatóján. Elmondta: szolgálati lakások építésére 5 milliárd forint, orvosi rendelők felújítására 4 milliárd forint, orvosi eszközök beszerzésére 2 milliárd forint áll rendelkezésre a Magyar Falu Programban.  

Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos elmondta: 100-130 háziorvosi rendelő újulhat meg és 6-700 település lehet a kedvezményezettje az orvosieszköz-beszerzési programnak. A pályázatokat április 26-tól lehet benyújtani május 27-ig.

A pályázati felhívások itt érhetőek el.  
5 milliárd forint támogatás kis- és középvállalkozások munkahelyteremtésére

Ötmilliárd forintból ismét pályázatot hirdet a Pénzügyminisztérium a mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására – jelentette be Varga Mihály az MTI-nek. A tárcavezető ismertette, a programot a korábbi pályázati kiírásokhoz képest változatlan tartalommal hirdetik meg, az alaptámogatás mértéke ugyanakkor új munkahelyenként 1,7 millió forintra emelkedik. Mint mondta, a pályázat kiemelten kezeli a munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetben lévőket, a pályázók ugyanis kiegészítő támogatást is kapnak, amennyiben kiközvetített álláskeresőt, közfoglalkoztatottat, vagy hatodik életévét be nem töltött gyermeket nevelő nőt foglalkoztatnak. Az említett három kiegészítő támogatáson felül a pályázók – amennyiben kedvezményezett járásban vagy településen hajtják végre a beruházást – új munkahelyenként további 400 ezer forint támogatásra is pályázhatnak, így akár 3,6 millió forint támogatást is kaphatnak egy új munkahely után – hangsúlyozta Varga Mihály.
  
A támogatás feltételeiről szólva a tárcavezető ismertette: a munkáltatóknak a kétéves foglalkoztatási kötelezettség mellett vállalniuk kell, hogy a beruházással létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat három évig folyamatosan fenntartják és működtetik. A pályázati kiírás keretében a kkv-k továbbra is új eszközöket, gépeket szerezhetnek be, illetve a támogatást ingatlanvásárlásra vagy bérleti díjakra is fordíthatják. A pénzügyminiszter közölte, a támogatási programot két ciklusban hirdetik meg, 2019. március 19. napjától 2019. április 22. napjáig, illetve 2019. augusztus 1. napjától 2019. szeptember 5. napjáig.
 
Támogatási kérelmet nyújthat be olyan vállalkozás, mely rendelkezik legalább 1 teljes, lezárt üzleti évvel. A pályázat keretében lehetséges tárgyi eszközök és immateriális javak beszerzése, valamint ingatlanvásárlás is.

A pályázati felhívás itt érhető el.
 
Megjelentek a tanyafejlesztési pályázatok felhívásai
 
 
Felhívjuk a pályázni kívánók figyelmét, hogy megjelentek a Tanyafejlesztési Program 2018. évi pályázatainak felhívásai, amelyek elérhetőek a kormány, valamint a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. honlapján.
 
A pályázati felhívásokban foglaltaknak megfelelően a nemzeti Tanyafejlesztési Program pályázatainak benyújtásához az internetes felület a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. honlapján 2019. január 28-án (hétfőn) reggel 8 órakor nyílik meg szerkesztésre és kitöltésre, a pályázatok véglegesítésére, egyúttal benyújtására 2019. február 4-e, 8 óra 00 perctől lesz lehetősége a pályázóknak 2019. február 11-e 24 óra 00 percig, vagy forráskimerülésig.
 
Forráskimerülés esetén – amennyiben a felhívásban meghatározott keretösszeg 300 %-át eléri a már benyújtott pályázatok támogatási igénye –, az Agrárminisztérium felfüggeszti a pályázat benyújtási időszakát. Ebben az esetben célterületenként külön közleményt tesz közzé a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. honlapján. Amennyiben az értékelés során megállapítható, hogy a benyújtott pályázatok támogatási igénye nem meríti ki a rendelkezésre álló keretet, az Agrárminisztérium újra megnyitja a benyújtási felületet.
 
(Agrárminisztérium)
 
Számos út válik járhatóvá Szabolcsban

Egy december végén megjelent kormányhatározat értelmében az országban 163 bekötő út újul meg 2019-től az országban a Magyar Falu Program keretében, melyek közül 19 Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében van.

A leghosszabb szakasz a Kisart Fehérgyarmattal összekötő út, melyet 8,5 kilométer hosszan újítanak fel.

Elkészülhet az érpataki bekötő és Ömbölyra vezető, Nyírbélteket is érintő útszakasz. Egyebek mellett megújítanák a Nagyhalász–Kemecse összekötő utat és a Debrecen–Mátészalka utat, Nyírmeggyes érintésével. A Magyar Falu Program útfejlesztési programja érinti még Beszterecet, Csengert, Demecsert, Érpatakot, Fehérgyarmatot, Kemecsét, Kisfástanyát, Mátészalkát, Nagyhalászt, Napkort, Nyírbélteket, Nyírmeggyest, Nyírtasst, Ömbölyt, Őrt, Papost, Székelyt, Tivadart, Vaját, Vargabokrot, Zsarolyánt is.
 
 
Közzétéve: 2018. november 16-án 12 órakor
Megjelent az „Álláskeresők vállalkozóvá válásának támogatása” című felhívás

A Széchenyi 2020 keretében megjelent az „Álláskeresők vállalkozóvá válásának támogatása” című (GINOP-5.1.10-18 kódszámú) felhívás.

A felhívás keretében a Magyar Államkincstár nyújt egyszerűsített költség-elszámolási mód alkalmazásával támogatást azon 30 év feletti álláskeresők vállalkozásindítási tevékenységéhez, akik a GINOP-5.1.9-17 felhívás keretében a vállalkozásindítással, vállalkozás-fejlesztéssel kapcsolatban felkészítésben részesülnek és jóváhagyott üzleti tervvel rendelkeznek.

A kiemelt projekt kedvezményezettje által az egyes újonnan megalapított vállalkozások részére továbbadott támogatás összege 4 573 800 Ft lehet.

A támogatás az önfoglalkoztatás, továbbá a vállalkozásban foglalkoztatott munkavállalók személyi jellegű ráfordítására, valamint ennek 40%-ának mértékéig a vállalkozás indításához szükséges egyéb tevékenységek finanszírozására, eszközbeszerzésre, információs technológiai fejlesztésre, bérleti díjra, marketing és kommunikációs tevékenységre használható fel egyszerűsített költségelszámolás keretében.

Kapcsolódó pályázat
Közzétéve: 2018. november 10-én 10 órakor
Felhívás gazdálkodó szervezetek számára Cégkapu létrehozására

Az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény, valamint az elektronikus ügyintézés részletszabályairól szóló 451/2016. (XII. 19.) Korm. rendelet 89-91. §-a 2018. január 1-től kötelezővé teszik a gazdálkodó szervezetek számára az állammal való elektronikus kapcsolattartást és az ehhez szükséges hivatalos elérhetőségről történő dokumentumküldést és fogadást, melynek teljesítéséhez az állam a gazdálkodó szervezetek számára Cégkapu szolgáltatást biztosít.

A mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési, valamint halászati támogatásokhoz és egyéb intézkedésekhez kapcsolódó eljárás egyes kérdéseiről szóló 2007. évi XVII. törvény 36/A. § (1) bekezdése szerint a törvény végrehajtására kiadott jogcímrendeletben meghatározott esetben a mezőgazdasági és vidékfejlesztési támogatási szerv kizárólag írásban vagy elektronikus úton tart kapcsolatot az ügyféllel.

Fontos, hogy a gazdálkodó szervezetek, illetve képviselőik vizsgálják meg, rendelkeznek-e érvényes Cégkapu regisztrációval, mert a Magyar Államkincstár (Kincstár) a fentiekben hivatkozott hatályos jogszabályi előírásoknak eleget téve - írásban vagy elektronikus úton történő kapcsolattartás esetén  - a jövőben kizárólag ezen a felületen érintkezik a  Kincstár által működtetett Egységes Mezőgazdasági Ügyfél-nyilvántartási Rendszerben (ügyfél-nyilvántartási rendszer) szereplő gazdálkodó szervezetekkel.

Kérjük ügyfeleinket, hogy amennyiben nem rendelkeznek érvényes Cégkapu regisztrációval, haladéktalanul tegyenek eleget a jogszabályban foglalt kötelezettségeiknek és kezdeményezzék regisztrációjukat a https://cegkapu.gov.hu/ weboldalon, Ügyfélkapu/Telefonos azonosítást követően.
A regisztráció menetéről részletesebb tájékoztatás és útmutató található az alábbi weboldalon: https://segitseg.magyarorszag.hu/segitseg/cegkapu.html
Februártól indulnak a Magyar falu program első pályázatai

Az egyházi, valamint az önkormányzatok által üzemeltetett közösségi terek felújításra és létrehozásra lehet pályázni elsőként, februártól a Magyar falu program keretében - hangsúlyozta szombati budapesti sajtótájékoztatóján a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos.  
Gyopáros Alpár elmondta: a pályázati kiírások ütemezetten jelennek meg ebben az évben. Az önkormányzatokkal szemben nincs önerőelvárás, a finanszírozásnál pedig előnyt élveznek majd az alacsonyabb adóerő-képességű települések - tette hozzá.
Kiemelte: a pályázatok a Magyar Államkincstár bonyolítja le, a nyertesek rövid időn belül hozzájuthatnak a támogatási összeghez, és a pályázatok előfinanszírozottak lesznek.
A falusi közszolgáltatások minőségének javítására 75 milliárd forint áll rendelkezésre. Mint mondta, 18 célterület jelöltek ki, a kedvezményezettek a helyi önkormányzatok és - két esetben - az egyházak lesznek.
Az üresen álló egyházi tulajdonú épületek - volt parókiák, plébániák, egyházi iskolák - felújítása mellett a programok szervezését, eszközvásárlást és a közösségi életet szervező személyek bérének és járulékának a költségeit is támogatják. Az egyházak pályázhatnak még temetők felújítására is.
Az önkormányzatok bölcsődék és óvodák létesítésre, felújítására, bővítésére, valamint orvoslakások építésére, orvosi rendelők felújítására vagy építésére, orvosi eszközök beszerzésére akár 100 millió forintos nagyságrendben is pályázhatnak. A kormánybiztos szerint nagy érdeklődésre tarthat számot a belterületi utak és járdák felújítására szolgáló pályázatok. A falu- és tanyagondnoki szolgálatok gépjármű-pályázataira 5 milliárd forint áll rendelkezésre, valamint 3 milliárd forint a falu- és tanyagondnokok bérezésére.
A kormánybiztos elmondta, hogy tavaly év végén a kormány elfogadta a falusi útalap és a falusi közszolgáltatások minőségének javítását célzó kormányhatározatokat. Emlékeztetett arra, hogy a program intézkedéseire az idén legalább 150 milliárd forintnyi forrás áll rendelkezésre az ötezer lélekszám alatti települések életminőségének a javítására.
A falusi útalap keretében 50 milliárd forint jut idén, két szakaszban fognak megújulni alacsonyrendű utak, több mint 160 szakaszt újítanak fel 430 kilométer hosszan. Egyes munkálatok már márciusban megkezdődhetnek, a további útszakaszok felújítására legkésőbb ősz elején kerülhet sor. A kormány szándékai szerint 2020-ban 70-80 milliárd forint állhat majd rendelkezésre erre a célra. Ennek érdekében 2,5 milliárdos keretösszeget különít el idén a kormány ezeknek az útszakaszoknak a tervezésére - mondta Gyopáros Alpár.
Közzétéve: 2018. november 16-án 12 órakor
Megjelent a „Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása” című felhívás

A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása” című (GINOP-5.2.7-18 kódszámú) felhívás.

A felhívás keretében a Magyar Államkincstár nyújt egyszerűsített költség-elszámolási mód alkalmazásával támogatást azon 18-30 év közötti fiatalok vállalkozásindítási tevékenységéhez, akik a GINOP-5.1.9-17 felhívás keretében a vállalkozásindítással, vállalkozás-fejlesztéssel kapcsolatban felkészítésben részesülnek és jóváhagyott üzleti tervvel rendelkeznek.

A kiemelt projekt kedvezményezettje által az egyes újonnan megalapított vállalkozások részére továbbadott támogatás összege 4 573 800 Ft lehet. A támogatás az önfoglalkoztatás, továbbá a vállalkozásban foglalkoztatott munkavállalók személyi jellegű ráfordítására, valamint ennek 40%-ának mértékéig a vállalkozás indításához szükséges egyéb tevékenységek finanszírozására, eszközbeszerzésre, információs technológiai fejlesztésre, bérleti díjra, marketing és kommunikációs tevékenységre használható fel egyszerűsített költségelszámolás keretében.

Kapcsolódó pályázat:
Közzétéve: 2018. november 10-én 10 órakor
Három új vidékfejlesztési pályázatot jelentetett meg az Agrárminisztérium

A rendelkezésre álló vidékfejlesztési források mentén, összesen mintegy 63 milliárd forint keretösszeggel, három új pályázati felhívást jelentetett meg az Agrárminisztérium. A pályázati lehetőségek az élelmiszer-feldolgozás és a borászat, az ökológiai gazdálkodás, valamint a kiskérődző-tejágazat szerkezetátalakításának támogatását szolgálják.

A most megjelent felhívások közül újabb, mintegy 12 milliárd forint keretösszegű pályázati kiírással számolhatnak az ökológiai gazdálkodást folytatók. 2016-ban ezen a területen már születtek támogatói döntések, akkor az Irányító Hatóság közel 2200 kérelmet támogatott, 62 milliárd forint összegben.

A kiskérődző-tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatásra mintegy 680 millió forintot csoportosított át a tárca, melynek célja a juh- és kecskeágazat helyzetbe hozása. Mindkét vidékfejlesztési pályázat esetében a támogatási kérelmek benyújtására 2018. december 1-től nyílik lehetősége a gazdálkodóknak.

Az Agrárminisztérium az élelmiszeripar és a borászat számára is megjelentetett egy újabb, 50 milliárd forint keretösszegű pályázatot, ami a mezőgazdasági termékek feldolgozására irányuló beruházások sikeres megvalósítását szolgálja.Az Irányító Hatóság a korábban megjelent vidékfejlesztési pályázatok keretében már közel 150 milliárd forint támogatás megítéléséről döntött az ágazati szereplők részére. A Vidékfejlesztési Program napokban megjelent új élelmiszeripari pályázatára 2019. január 2-től nyújthatók be a támogatási kérelmek.

A pályázati felhívások részleteiről a www.szechenyi2020.hu oldalon tájékozódhatnak az érintettek.

Közzétéve: 2018.szeptember 4-én 11.55 órakor
 
Hiánypótlási segédlet LEADER-hez kapcsolódóan

Összegyűjtöttük a legfontosabb teendőket a beérkezett LEADER támogatási kérelmekhez kapcsolódó hiánypótlások elkészítéséhez.  

Főbb szabályok a hiánypótlás határidejével kapcsolatban
A közlés/kézbesítás (átvétel) napja nem számít bele a határidőbe, tehát az átvétel napja a 0. (nulladik) nap.
Ha a hiánypótlást hétvégén, vagy munkaszüneti napon veszi át az ügyfél, akkor a határidő első napja a következő munkanap.
Ha a hiánypótlás határideje hétvégén vagy munkaszüneti napon jár le, akkor a hiánypótlás feltöltésének határideje a következő munkanap 23:59:59.

A határidőkkel kapcsolatos szabályokat részletesen a 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet szabályozza:

199. § (1) A határidőbe nem számít bele a közlés, kézbesítés napja. A kedvezményezett részére rendelkezésre álló határidőkbe nem számítanak bele azok a napok, amikor a 197. § (3) bekezdés szerinti elektronikus alkalmazás meghibásodás miatt nem érhető el.

(2) Ha a határidő kezdőnapja nem munkanap, a határidő a következő munkanapon kezdődik.

(3) A hónapokban vagy években megállapított határidő azon a napon jár le, amely számánál fogva megfelel a kezdőnapnak, ha pedig ez a nap a lejárat hónapjában hiányzik, akkor a megállapított határidő a hónap utolsó napján jár le.

(4) Ha a határidő utolsó napja nem munkanap, a határidő a következő munkanapon jár le.

(5)Az elektronikus úton küldött dokumentum előterjesztésének időpontja a dokumentum elküldésének napja.

(6) A postai úton küldött dokumentum előterjesztésének időpontja a postára adás napja.

(7) A határidő elmulasztása vagy a késedelem jogkövetkezményei a határidő utolsó napjának elteltével állnak be.

(8) A határidőt kétség esetén megtartottnak kell tekinteni.

Közzétéve: 2018. július 24-én 13.35 órakor
 
Újabb hatmilliárd forint munkahelyteremtésre


Hatmilliárd forintból idén már második alkalommal hirdeti meg a Pénzügyminisztérium a mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásainak támogatására kiírt programját - jelentette be Varga Mihály.

A munkáltatónak a 2 éves foglalkoztatási kötelezettség mellett vállalnia kell, hogy a beruházással létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat a beruházás befejezésétől számított 3 évig folyamatosan fenntartja és működteti az érintett térségben.

Varga Mihály kiemelte, az aktuális pályázati felhívás keretében a KKV-k továbbra is új eszközöket, gépeket szerezhetnek be, illetve a támogatási összeget ingatlanvásárlásra vagy bérleti díjakra is fordíthatják (tárgyi eszközökhöz, épületekhez kapcsolódóan). A munkaerő-piaci program pályázati időszaka 2018. július 23-tól 2018. szeptember 10-ig tart.
Forrás: http://www.kormany.hu/hu/nemzetgazdasagi-miniszterium/hirek/ujabb-hatmilliard-forint-munkahelyteremtesre
Közzétéve: 2018. július 18-án 16.00 órakor
2019-ben elkezdődik a Modern falvak program végrehajtása

A Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára azt mondta, a falvak fejlesztésének fő célja a jobb életminőség és a kiszámíthatóbb jövő. Megjegyezte, a lakosság több mint negyede falvakban él. Az alapkoncepciót széles társadalmi párbeszédet követően készítik majd el ez év végéig, és ennek megfelelően kezdik végrehajtani "a vidék legnagyobb fejlesztési programját".
Bővebben:
 
Tájékoztató, a Vidékfejlesztési Program, kifizetési igényléseivel kapcsolatban
 
 
Megjelent a 31/2018. (V. 30.) számú Kincstár Közlemény a Vidékfejlesztési Program keretében nyújtandó támogatás igénybevétele iránti kifizetési igényléssel kapcsolatos általános tájékoztatásról
 
 
Újabb 21 milliárd forintról született döntés a Vidékfejlesztési programban
 
Júniusban újabb 17 pályázati felhívás esetében, 634 kérelem támogatásáról született döntés több mint 21 milliárd forint értékben a Vidékfejlesztési programban - mondta Kis Miklós, az Agrárminisztérium (AM) vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
 

 
 
 
Közzétéve: 2018. május 30-án 10.30 órakor
 
 A LEADER program és a vidékfejlesztés 2020 után
 
A LEADER program aktuális kérdéseinek megvitatására szervezte meg tájékoztató fórumát a LEADER Egyesületek Szövetsége (LESZ). Dr. Finta István, a LESZ elnöke köszöntőjében kiemelte: fontos, hogy a következő ciklus tervezését szakmailag megalapozottan és időben elkezdjük, amellett, hogy a jelen ciklus kérdéseit is kiemelten kezeljük. Lényeges szempont továbbá, hogy az Európai Uniós parlamenti választások kedvezően alakuljanak a számunkra és minél korábban elfogadják a fő irányokat.
 
Az első előadó Kis Miklós Zsolt, vidékfejlesztésért felelős államtitkár volt, aki a LEADER program jelenlegi helyzetéről és a 2020 után várható időszak előkészítéséről és a lehetséges változásokról beszélt.
Közzétéve: 2017. december 6-án 15.16 órakor
Megjelentek a közösségi célú LEADER pályázati felhívások!
 
A mai napon (2017.12.06.) megjelentek a Szatmár Leader Helyi Akciócsoport közösségi célú LEADER pályázati felhívásai.
1. Civil szervezetek közösségi célú fejlesztése
2. Népi hagyományok felelevenítése
3. Az életminőség javítását és a környezeti fenntarthatóságot szolgáló közösségi fejlesztések
4. Kulturális és gasztronómiai rendezvények támogatása
5. Új szálláshely-szolgáltatás létrehozása Önkormányzatok számára
 
A felhívások megtekinthetők itt:

(Helyi felhívás kereső használatával "Szatmár Leader Közhasznú Egyesület" felhívásainak kiválasztása)
Közzétéve: 2018. január 16-án 9.00 órakor
Indul az építőipari cégek fejlesztését segítő 20 milliárd forintos pályázat
Az építőipar teljesítménye több mint 30%-kal, a szerződések száma 110%-kal nőtt tavaly novemberben – mondta Varga Mihály a Központi Statisztikai Hivatal adataira reagálva.

Hozzátette: a kormány célja, hogy e növekedés a jövőben is folytatódjon, ezért egy 20 milliárd forintos fejlesztési program indul az ágazatban, amelyre már januártól pályázhatnak a magyar építőipari kis- és középvállalkozások.

Varga Mihály részletezte: a pályázat a héten indul, elsősorban gépek, eszközök beszerzésére, de fejlesztési szoftverek vásárlására is igénybe lehet venni.

A tárcavezető azt is elmondta, hogy a nagyvállalatok támogatására a sikeresen működő Nagyvállalati Beruházási Támogatási program keretében lehet pályázni, amelyet az idei évtől kezdődően megnyitnak az építőipari kivitelezők előtt is.


Közzétéve: 2017. december 15-én 11.00 órakor
 
Új felhívás a Nemzeti Együttműködési Alap keretében – „Civil szervezetek működési célú támogatása 2018.”


Értesítjük a civil szervezeteket, hogy megjelent az Emberi Erőforrások Minisztériuma által biztosított forrásból, a Nemzeti Együttműködési Alap Kollégiumainak a 2018. évre vonatkozó, NEA-18-M jelű „Civil szervezetek működési célú támogatása 2018." című pályázati kiírása.
 
 
A NEA-18-M jelű működési kiírás egységes szerkezetben, egy pályázati kiírás keretében jelent meg.

 
A pályázatokat legkésőbb 2018.01.15 és 2018.01.18 között, a pályázati kiírásban megadott, kollégiumonként eltérő időpontokban, az Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszeren keresztül (EPER-ben) lehet benyújtani.

 
A felhívások az alábbi linkeken érhetők el: HTTP://WWW.CIVIL.INFO.HU/WEB/NEA/PALYAZATOK
 
 Megjelentek a LEADER pályázati felhívások!
A mai napon (2017.10.31.) megjelentek a Szatmár Leader Helyi Akciócsoport gazdaságfejlesztési LEADER pályázati felhívásai.

1. Új falusi és egyéb szálláshelyek kialakítása. Meglévő, napraforgós minősítéssel rendelkező szálláshelyek fejlesztése

2. Mikrovállalkozások fejlesztése, helyi termékek gyártásának támogatása

3. Szatmár térségének népszerűsítése, marketingtevékenysége
 
(Alkalmazás megnyitás -> Helyi felhívás kereső használatával "Szatmár Leader Közhasznú Egyesület" felhívásainak kiválasztása)
 
Módosult a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Nem mezőgazdasági tevékenységek beindítására és fejlesztésére irányuló beruházások támogatása” című (VP6-6.4.1.-16 kódszámú) felhívás.

A felhívás keretében az alábbi tevékenységek támogathatóak önállóan: legalább egy beruházás megvalósítása úgy, hogy a fejlesztéssel érintett tevékenységek nem kapcsolódhatnak elődleges mezőgazdasági termeléshez:

a) Falusi turisztikai attrakciók és szolgáltatások létesítése, fejlesztése:
- új falusi szálláshely létesítése és meglévő fejlesztése esetében a projekt eredményének rendelkeznie kell a 4 napraforgós minősítést tartalmazó Minősítő Bizonyítvánnyal;

Egyéb szálláshely esetében:
- új egyéb szálláshely létesítése és meglévő fejlesztése támogatható;
- amennyiben a projekt a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet (10. számú mellékletben nevesített településen) területén valósul meg, egyéb szálláshelyhez kapcsolódó fejlesztés támogatható.

b) A felhívás 11. számú mellékletében felsorolt listában szereplő nem mezőgazdasági termék- , szolgáltatás- és technológiafejlesztés, a tevékenység elindításához vagy továbbfejlesztéséhez szükséges műhely vagy bemutató tér kialakítása, fejlesztése, interaktív bemutatók tartásához szükséges fejlesztések, árusító helyek/csatornák kialakítása, fejlesztése (kivéve kizárólag mezőgazdasági és Annex 1 feldolgozott termékeket árusító bolt, mozgó bolt).

Amennyiben a kedvezményezett őstermelő, abban az esetben legkésőbb az utolsó kifizetési kérelem benyújtásáig köteles az új egyéni vállalkozást befejezetten megalapítani és tevékenységét bejelenteni.

A felhívás keretében az alábbi tevékenységek önállóan nem, csak valamely önállóan támogatható tevékenységgel együttesen támogathatóak:
- ingatlan vásárlása (a felhívás 5.7 pontjának figyelembevételével);
- a 3.1.1.1. a) és b) pontjához kapcsolódó, kiegészítő szolgáltatásfejlesztés (pl. étkeztetéshez szükséges tálaló-, melegítő-, főzőkonyha fejlesztése, kialakítása; étkező helyiség felújítása, férőhely bővítése; étkezőbútorok beszerzése);
- komplex, projekt-arányos akadálymentesítés;
- projektelőkészítéshez kapcsolódó tevékenységek;
- az aktív turizmus4 és szabadidősport igényeit kielégítő szolgáltatás kialakítása és fejlesztése;
- megújuló energiaforrást hasznosító technológiák kialakítása a projekt által érintett épület tekintetében. (Fűtési/hűtési energiaigény, használati melegvíz igény, villamos energia igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból; napkollektorok alkalmazása, biomassza alapú és hőszivattyús rendszerek telepítése, geotermikus energia használata, napelemes rendszer kialakítása).

Amennyiben a kedvezményezett munkavállalókat foglalkoztat, úgy vállalnia kell, hogy mind a megvalósítási mind a fenntartási időszak alatt fenntartja a bázislétszámot illetve a 4.4.2./3 Tartalmi értékelési szempontok 4. pontjában, a foglalkoztatottak számának bővítésére tett vállalását.
A bázislétszám alapját a benyújtást megelőző naptári év foglalkoztatotti átlaglétszáma adja. A foglalkoztatotti átlaglétszám kiszámításának módját a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) „Útmutató a munkaügy-statisztikai adatszolgáltatáshoz” című kiadványa tartalmazza.

Támogatást igénylők köre

Vidéki térségekben működő mikrovállalkozásnak minősülő mezőgazdasági termelő, aki/amely együttesen megfelel az alábbi feltételeknek:

- székhelye / telephelye legalább a támogatási kérelem benyújtását megelőző év július elsejétől a 3., 4. vagy 10. számú mellékletben felsorolt településen van;
- a projekt megvalósítási helye a felhívás 3., 4. vagy 10. számú mellékletben szereplő településen található;
- igazolja, hogy a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az ezt megelőző lezárt üzleti évben árbevételének legalább 50%-a mezőgazdasági tevékenységből származott. A mezőgazdasági tevékenységből származó nettó árbevétel és annak nettó árbevételhez viszonyított arányának kiszámítását a felhívás 8. számú mellékletében szereplő képlet alkalmazásával kell elvégezni;
- rendelkezik a 2007. évi XVII. törvény 28.§-a szerinti ügyfél-azonosítóval.

Jelen felhívás keretében a támogatási kérelmek benyújtására első körben 2017. április 18. naptól 2017. május 18-ig van lehetőség. Második szakasz zárása: 2017. június 19.

Támogatási kérelmet kizárólag az ügyfél-azonosítóval rendelkező támogatást igénylő nyújthat be, a Magyar Államkincstár www.mvh.allamkincstar.gov.hu elektronikus felületén.
A támogatási kérelmet kizárólag a Magyar Államkincstár elektronikus felületén, elektronikus úton az elektronikus kérelembenyújtás alkalmazásáról szóló kormányrendeletben meghatározott elektronikus űrlapkitöltő szolgáltatás segítségével előállított elektronikus űrlapon ügyfélkapun keresztül lehet benyújtani.

További információk: https://www.palyazat.gov.hu/mdosult-a-nem-mezgazdasgi-tevkenysgek-diverzifikcijt-tmogat-felhvs-1
Pályázati tájékoztatók
Üzenet küldése

Nincs hozzászólás
Vissza a tartalomhoz | Vissza a főmenühöz